Costa d´Oro Ulei de masline Classico 500 ml
Cod: 29394Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Costa d´Oro Ulei de masline Classico 500 ml
Ulei de măsline italian de înaltă calitate, Costa d'Oro Classico, cu gust neutru și punct de afumare ridicat. Este creat printr-o combinație armonioasă de ulei de măsline rafinat și virgin. Este o alegere ideală pentru gătitul, coptul și prăjitul de zi cu zi, deoarece nu se gătește prea mult și nu supraestimează gustul natural al preparatelor dumneavoastră.
Uleiul de măsline Costa d'Oro Classico este un produs indispensabil pentru gătitul de zi cu zi. Spre deosebire de uleiurile extravirgine, are un profil de aromă neutru și un punct de fum semnificativ mai ridicat , ceea ce înseamnă că nu arde la temperaturi mai ridicate. Este potrivit pentru mâncăruri sărate și produse dulci de patiserie ca înlocuitor de unt. De asemenea, este excelent pentru maioneza de casă.
Acest ulei provine din însorita Italie și este o combinație excelentă de ulei de măsline rafinat și ulei de măsline virgin, ceea ce îl face perfect versatil.
Ingrediente: Amestec de ulei de măsline rafinat și ulei de măsline virgin.
Alergeni: Produsul nu conține alergeni (conform legislației UE în vigoare). Fără gluten (aliment natural fără gluten), fără lactoză și potrivit pentru vegani și vegetarieni.
Valori nutriționale (la 100 ml):
| Parametru | Valoare |
| Valoare energetică | 3367 kJ / 819 kcal |
| Grăsimi | 91g |
| — din care acizi grași saturați | 15g |
| Carbohidrați | 0 grame |
| — din care zaharuri | 0 grame |
| Proteine | 0 grame |
| Sare | 0 grame |
Fabricat în UE.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Uleiuri de măsline |
|---|---|
| Greutate: | 0.762 kg |
| EAN: | 8007270000046 |
| Producător: | Costa d'Oro S.p.A., Via Crispino Merini, 1, 06049 Madonna di Lugo PG, Spoleto, Italy |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!