Caffé Borbone Orzo Capsule de cafea de orz pentru Lavazza Espresso Point 25 buc
Cod: 29346Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Caffé Borbone Orzo Lavazza Espresso Point
Bucură-te de un adevărat ritual italian fără nicio picătură de cofeină!
Răsfață-te cu un moment de bunăstare cu o băutură delicioasă din cereale de la maeștrii prăjitoriei napolitane Caffè Borbone . Aceste capsule conțin orz 100% natural, fiind alegerea ideală pentru oricine iubește gustul ritualurilor cafelei, dar caută o băutură complet fără cofeină.
Rețeta tradițională Caffè Borbone garantează o aromă intensă și o experiență gustativă deosebită. Borbone Orzo se remarcă prin aroma sa delicată, ușor de nucă, și consistența bogată și cremoasă.
Capsulele Orzo au cel mai bun gust ca băutură de lungime medie (Lungo).
Aceste capsule sunt concepute special pentru sistemul Lavazza Espresso Point® .
Ingrediente: 100% orz prăjit ( orzo în italiană).
Alergeni: Conține gluten (orzul este o cereală care conține în mod natural gluten).
Valori nutriționale (la 100 g de produs):
| Informații nutriționale | Valoare per 100 g |
| Valoare energetică | 1581 kJ / 374 kcal |
| Grăsimi | 1,3 grame |
| din care acizi grași saturați | 0,3g |
| Carbohidrați | 75,0 g |
| din care zaharuri | 0,0g |
| Fibră | 10,8g |
| Proteine | 10,1 grame |
| Sare | 0,0g |
Fabricat în UE.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Capsule Cafea |
|---|---|
| Greutate: | 0.344 kg |
| EAN: | 8034028335808 |
| Producător: | Caffe Borbone srl, Zona ASI Loc. (NA), Pascarola snc Caivano, Italy |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!