Caffe Borbone LIMONE capsule Lemon Tea for Lavazza Espresso Point 25 buc
Cod: 29343Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Capsule Caffe Borbone THE AL LIMONE Lavazza Espresso Point
Borbone este unul dintre principalii prăjitori italieni de cafea care acordă atenție tradiției și calității materiilor prime.
Acest produs este o alegere ideală pentru cei care caută o alternativă răcoritoare la cafea, pe care o pot prepara în câteva secunde în aparatul lor de cafea.
Capsulele Caffè Borbone aduc armonia perfectă a ceaiului negru tradițional și a lămâii proaspete direct în ceașca ta preferată. Alegerea ideală pentru momentele de relaxare acasă sau la birou.
Aceste capsule sunt concepute special pentru sistemul Lavazza® Espresso Point® . Sunt compatibile cu majoritatea aparatelor de cafea care utilizează acest standard, cum ar fi următoarele modele:
Lavazza EP 2100
EP Mini
EP 2500 Plus
Și alte aparate de cafea de la producători precum Polti sau Kimbo care folosesc această dimensiune.
Ideal și pentru birouri sau locuințe unde doriți să oferiți o selecție mai largă de băuturi decât doar espresso. Ideal pentru a începe ziua, pentru o pauză de după-amiază sau pentru relaxare după cină.
Ingrediente: Zahăr, extract de ceai (2,2%), regulator de aciditate: acid citric, suc de lămâie deshidratat (0,5%), arome.
Alergeni : poate conține urme de lapte și produse lactate , fără gluten (Senza gluten).
Valori nutriționale medii la 100 ml:
| Valoare nutritivă | Cantitate |
| Valoare energetică | 1638 kJ / 385 kcal |
| Grăsimi | 0 grame |
| - din care acizi grași saturați | 0 grame |
| Carbohidrați | 95,9g |
| - din care zaharuri | 93,1g |
| Fibră | 0,1g |
| Proteine | 0,4g |
| Sare | 0,10 g |
Fabricat în UE.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Capsule Cafea |
|---|---|
| Greutate: | 0.508 kg |
| EAN: | 8034028335815 |
| Producător: | Caffe Borbone srl, Zona ASI Loc. (NA), Pascarola snc Caivano, Italy |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!