Super Protein Choco Cookie fursec proteic cu ciocolată neagră belgiană și proteine 25g
Cod: 29208Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Fursec cu ciocolată super proteică 25g
Fursec proteic cu ciocolată neagră belgiană, 40% făină de ovăz și proteine din lapte de înaltă calitate. O sursă naturală de fibre, mai puțin zahăr, fără făină de grâu, fără grăsime de palmier sau sirop de glucoză-fructoză. Gust fără compromisuri - ideal pentru cei care vor gustări inteligente.
Fursecurile Super Protein Choco sunt combinația perfectă între un gust autentic și ingrediente funcționale. Aceste fursecuri compacte de 25 g conțin ciocolată neagră belgiană premium și o cantitate bună de proteine, fiind o alternativă inteligentă la dulciurile obișnuite. Vor susține regenerarea musculară și vă vor menține sătul pentru mai mult timp.
Este alegerea perfectă atunci când ai poftă de dulce la calculator, în mașină sau ca o recompensă ușoară după un antrenament. Dimensiunea sa îl face excelent ca gustare de dimineață sau ca desert ușor cu cafeaua de după-amiază. Ideal pentru persoanele active și iubitorii unui stil de viață sănătos.
Ingrediente : Fulgi de ovăz zdrobiți 40%, proteine din lapte 12%, ciocolată belgiană 10% (masă de cacao, zahăr, lecitină din soia - 50% substanță uscată de cacao), grăsime de palmier, zahăr, maltitol, lapte praf integral, ouă praf, sare, agenți de creștere (bicarbonat de amoniu, bicarbonat de sodiu), aromă.
Produsul poate conține : susan, arahide și alte nuci.
| Ingrediente nutriționale | La 100 g |
| Valoare energetică | 1725 kJ / 414 kcal |
| Grăsimi | 19,5g |
| - din care acizi grași saturați | 11,5g |
| Carbohidrați | 29,0g |
| - din care zaharuri | 3,8 grame |
| - din care polioli | 19,0g |
| Fibră | 16,5g |
| Proteine | 25,5g |
| Sare | 0,6g |
Fabricat în UE.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Biscuiti si produse de cofetarie |
|---|---|
| Greutate: | 0.025 kg |
| EAN: | 8594064472238 |
| Producător: | FAMMILKY, s.r.o., Smetanova 1912/5, 737 01 Cesky Tesin, Czech Republic |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!