Fazer Geisha Neagră 150 g
Cod: 29136Descriere detaliată a produsului
Fazer Geisha Neagră 150 g
Descoperă magia pralinelor Geisha Dark, create pentru cei care caută ceva mai mult. Coaja crocantă de ciocolată neagră se topește încet în gură, eliberând o umplutură bogată și catifelată de alune de pădure. Această rețetă, ale cărei rădăcini datează de la Peter Fazer și Jocurile Olimpice de la Tokyo din 1964, te invită într-o călătorie senzuală plină de eleganță și arome profunde. Fiecare dintre cele 21 de praline este un mic cadou care așteaptă să fie despachetat.
Compoziţie: zahăr, lapte , masă de cacao, unt de cacao, alune de pădure (10%), grăsime din lapte , făină de grâu , amidon de porumb, emulgator (lecitină din soia ), ulei de floarea soarelui, arome, sare. Poate conține alte nuci, migdale sau alte cereale care conțin gluten . Substanță uscată de cacao în ciocolată: cel puțin 47%. A se păstra într-un loc uscat și răcoros.
Valori nutriționale la 100g:
| Energie | 549 (kcal) / 2297 (kJ) |
| Grăsime | 36 de grame |
| din care acizi grași saturați | 18 grame |
| Carbohidrați | 50g |
| din care zaharuri | 47g |
| Sare | 0,05g |
| Proteine | 5,3 grame |
Fabricat în UE
Parametri suplimentari
| Categorie: | Biscuiti si produse de cofetarie |
|---|---|
| Greutate: | 0.15 kg |
| EAN: | 6416453072817 |
| Producător: | Fazer Makeiset Oy, P.O. Box 110, 00101 Helsinki, Finland |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!