Ceai verde Ronnefeldt Teavelope Classic Green BIO 25x1.5g
Cod: 29379Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Ronnefeldt Teavelope Classic Green BIO
Ronnefeldt Teavelope Classic Green BIO este un ceai verde clasic de calitate superioară, care vă va încânta cu culoarea sa galben deschis, strălucitoare, și gustul delicat, ușor dulce și plăcut amar. Acest ceai este alegerea ideală pentru cei care caută un impuls natural pentru noua zi sau pentru un moment de liniște într-o după-amiază aglomerată.
Datorită cultivării în conformitate cu practici stricte de agricultură organică (BIO), poți fi sigur că te bucuri de ceai în forma sa cea mai pură, plin de antioxidanți și substanțe naturale.
Ceaiul verde este o sursă naturală de antioxidanți, promovează concentrarea și ajută la hidratarea organismului.
Ronnefeldt este sinonim cu ceaiurile premium încă din 1823. Ronnefeldt Teavelope® este un pliculeț de ceai protejat într-un ambalaj etanș. Acest lucru previne amestecarea aromelor individuale și pătrunderea umidității, iar ceaiurile individuale își păstrează aroma inconfundabilă pentru o lungă perioadă de timp.
Ingrediente: 100% ceai verde adevărat (din agricultură organică controlată). Produsul nu conține arome, coloranți sau conservanți adăugați.
Alergeni: Nu conține alergeni conform directivelor UE (fără gluten, fără lactoză, fără soia etc.).
Valori nutriționale medii la 100 ml:
| Valoare energetică | < 3 kJ / < 1 kcal |
| Grăsimi | < 0,1g |
| * din care acizi grași saturați | < 0,1g |
| Carbohidrați | < 0,1g |
| * din care zaharuri | < 0,1g |
| Proteine | < 0,1g |
| Sare | < 0,01g |
Fabricat în UE.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Ronnefeldt |
|---|---|
| Greutate: | 0.038 kg |
| EAN: | 4006465160477 |
| Producător: | J.T. Ronnefeldt KG, Rotfeder-Ring 7, 60327 Frankfurt, Germany |
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!